ankieta
Ankieta

Na lekcjach w-f najbardziej lubię:

ZAGŁOSUJWYNIKI
koniec ankieta
Logo BIP

Galeria

Jesteś tu: » Strona główna » Galeria

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wycieczka szkolna "Śladami mieszkańców Kalisza"

1. Muzeum im. G.J.Osiakowskich

2. Baszta "Dorotka"

3. Rejs "Łodzią Świętego Wojciecha" po rzece Prośnie

4. Rezerwat Archeologiczny na Zawodziu

5. Ognisko integracyjne

 

 

Uczniowie klas 0,1,2,3,4 wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę edukacyjną związaną z nasza najliższą okolicą. Aby poznać korzenie najstarszego miasta w Polsce i zobaczyć nasze miasto z zupełnie innej strony, niż ta którą widzimy na co dzień podczas zakupów, odwiedzaliśmy kolejne miejsca związane z historią Kalisza.  

 

 

 

 

 

 


Zabawa szkolna - CHOINKA (05.01.2013)

 


  Przy dźwiękach skocznej muzyki bawiliśmy się wraz z motylkami, wróżkami, piratkami, biedronkami, księżniczkami, pająkami, piłkarzami, rozbójnikami ... Braliśmy udział w konkursach przygotowanych przez DJ.

 

  

 

  

  

 

 W trakcie przerwy zabawy choinkowej częstowaliśmy się pysznym ciastem i piliśmy herbatę w szkolnej stołówce.

 

 

 

 

 

  

 Dzień Babci i Dziadka (03.01.2013)

3 stycznia zaprosiliśmy do szkoły nasze Kochane Babcie i Kochanych Dziadków. Każda klasa przygotowała program artystyczny i słodki poczęstunek z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po części artystycznej wręczyliśmy naszym gościom własnoręcznie wykonane upominki. Cała uroczystość spotkała się z wielkim uznaniem publiczności.

 

Powitanie przybyłych gości przez panią Dyrektor. 

  

 

 

 Jasełka, wiersze i piosenki przygotowane przez uczniów z oddziału przedszkolnego 0a, 0b i klasę I

 

  

 

 

 

 

 

Piosenka i układ taneczny pt: "Coraz bliżej święta" przygotowane przez uczniów kl. II

 

Piosenka i wiersze dla dziadków przygotowane przez uczniów kl. III

  

  

 

Klasy 0, I i II wystąpiły z tym samym programem artystycznym z okazji WIGILII SZKOLNEJ. 

 

 

 

 

 

 Szkolna wycieczka do ZOO

autobus 

Rankiem 20 czerwca grupa 32 uczniów Zespołu Szkół w Marchwaczu wyruszyła wraz z opiekunami M.Gajewską, A. Łukacką, J. Łuczak i A. Szczęsną na wycieczkę do Łodzi.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Kinematografii gdzie uczniowie mogli obejrzeć wystawę scenograficzną z planu filmu "Łatająca maszyna".

 4779

 

 

Odkrywaliśmy tajemnice planu filmowego powiązane z wystawą "Cud ożywionej fotografii". Poznaliśmy sekrety powstawania filmów od prapoczątków kinematografii do czasów obecnych.

 475400624763

 

Odwiedzililśmy komnatę z filmu "Quo Vadis". Doznaliśmy mocnych wrażeń oglądając w gablotach akcesoria do charakteryzacji i efektów specjalnych. Oglądaliśmy obrazy w trzecim wymiarze w fotoplastikonie.

 

 

Na wystawie "Pałac pełen bajek" podziwialiśmy lalki, filmy rysunkowe, plany filmowe znanych bajek. Przechodząc przez paszczę kota mieliśmy możliwość znalźć się na chwilę w brzuchu zwierzaka. 

005500574769476500580059 

 

 

Na koniec poznaliśmy historię rodziny Scheiblerów i zbudowanego przez nich przemysłowego imperium i pałacu.

 4798479947934795

 

 

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie ZOO. Widzieliśmy kangury ,żyrafę, koczkodany i inne małpy oraz egzotyczne zwierzęta. Nie zabrakło również gadów i płazów. Odwiedziliśmy słonicę Magdę. W ZOO bardzo nam się podobało. Może jeszcze kiedyś odwiedzimy to miejsce?

 

48034807 4891489548934841

 

 

Przeżyjmy to jeszcze raz ...

 

 

Po ciepłym posiłku wyruszyliśmy do Ogrodu Botanicznego. Oglądaliśmy drzewa krzewy, kwiaty oraz przepiękne nenufary w ogrodzie japońskim. Największą atrakcją była wspinaczka po skałkach w alpinarium. Wszystkich zachwyciły plantacje piwonii i pięknie wkomponowane w tło zegary słoneczne. Pobyt w ogrodzie był wspaniałą lekcją przyrody.

 

49154939494249444946495200650067 

 

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do autokaru. Wyjazd był wspaniałą okazją do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i zacieśnieniem koleżeńskich relacji i przyjaźni. 

 

Ciekawe gdzie pojedziemy za rok?

 

 

FESTYN RODZINNY W MARCHWACZU

 

 

Dniania 17 czerwca 2012 r. na terenie Zespołu Szkół w Marchwaczu, tradycyjnie jak co roku,  odbył się Festyn Rodzinny pod patronatem Wójta Gminy Szczytniki. Głównym organizatorem festynu była Rada Rodziców na czele z Przewodniczącą – panią Sylwią Jakubek.  W tym roku motto przewodnie festynu brzmiało  „Od strumienia i kamienia świat się w luksus zmienia”.

 

 Na festyn przybyło wielu zaproszonych gości, m. in. Wójt Gminy Szczytniki – pan Marek Albrecht wraz z Małżonką, poseł na Sejm RP – pan Adam Rogacki, radni Gminy Szczytniki – pan Paweł Domagała i pani Danuta Świątek, prezes GS „Samopomoc Chłopska” w Szczytnikach z siedzibą w Radliczycach – pan Jan Wawrzyniak oraz główna księgowa GS – pani Irena Ludwiczak, dyrektorzy placówek oświatowych, ks. Maciej Borowicz z parafii Rajsko, przedstawiciele Firmy Pellene oraz liczni reprezentanci Koła Emerytów i Rencistów - działającego w Marchwaczu  pod patronatem pani Grażyny Albrecht.

 

W ramach festynu, który rozpoczął  się o godzinie 15.00, zaplanowano liczne atrakcje takie jak: występy artystyczne w wykonaniu uczniów pod kierunkiem nauczycieli naszej szkoły - pod nadzorem  pani Agnieszki Pogorzelec; wystawa prac plastycznych  przygotowanych przez naszych uczniów pod kierunkiem pani Danuty Młynek; Konkurs Języka Angielskiego z nagrodami pod kierunkiem pani Eweliny Biesiady; zjeżdżalnia i zamek dmuchany dla dzieci  - udostępniony bezpłatnie przez Firmę Pellene; i wiele innych. W trakcie uroczystości otwarta była wystawa przygotowana pod kierunkiem pani Małgorzaty Gajewskiej, prezentująca urządzenia techniczne i szkolne, stosowane wiele lat temu jako kontrast do obecnie funkcjonujących  rozwiązań technicznych. Uroczystość została uświetniona występem orkiestry OSP z Iwanowic pod batutą pana Marka Kubery. Powodzeniem cieszył się pokaz wozów strażackich, co było możliwe dzięki uprzejmości panów Strażaków z OSP w Krowicy Zawodniej, Szczytnikach i Iwanowicach. Strażacy z OSP w Krowicy Zawodniej sprawili niespodziankę uczniom, którzy wzięli udział w turniejach pożarniczych, fundując tym uczniom nagrody – dostarczone przez pana Arkadiusza Jakubka i pana Edmunda Szramowskiego. Czynnie w pomoc na rzecz festynu włączyli się także przedstawiciele OSP z Michałowa Drugiego.

 

Dla uczestników festynu  przewidziano także możliwość udziału w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał, a także  zakup cegiełek na rzecz szkoły i losowanie  atrakcyjnych nagród wśród nabywców cegiełek. Główną nagroda był rower, ufundowany przez właściciela Gospodarstwa Rolnego w Marchwaczu – pana Wiesława Wawrzyniaka, którego na festynie reprezentował kierownik tegoż gospodarstwa – pan Andrzej Chojnacki.  Od godziny 18.30 do godziny 21.30  miała miejsce zabawa taneczna przy doskonałej muzyce. Każdy uczestnik festynu miał możliwość skosztowania domowych wypieków oraz innych przysmaków. Należy podkreślić, że cały dochód z festynu zostanie przeznaczony na pilne potrzeby szkoły.

 

Organizację festynu wsparli hojni sponsorzy. Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w pomoc na rzecz zorganizowania festynu, a także niezawodnym uczestnikom tej imprezy. Bez osób „wielkiego serca” nie byłoby możliwe, aby zrealizować tak ogromne i czasochłonne przedsięwzięcie. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 

 

w imieniu społeczności szkolnej: Honorata Szymańska

 

 

Wykonawca

Klasa

Tytuł piosenki – tańca - wiersza

Nazwisko opiekuna

Cała grupa zatańczy

 0

 

Agnieszka Szczęsna

Lena Łukacka

Nadia Błaszczyk

Liliana Gajewska

Nikola Nowicka

 I

Szczotka pasta

 Małgorzata Gajewska

Układ taneczny:

Damian Szczęsny

Michał Suchecki

Wiktoria Jakubek

Wiktoria Menderska

Angelika Pawlak

Paulina Dulas

 I

 Mydło wszystko umyje

 Małgorzata Gajewska

Gabriela Dytfeld

Wiktoria Dytfeld

Magdalena Nowak

Gabriela Kasprzak

Filip Jędrzejewski

Jędrzej Kasprzak

 

 

II

 Scenka rodzinna

Jolanta Łuczak

Zespół Ćwierćnutki

Daria Bączyk

Lena Łukacka

Nadia Błaszczyk

Liliana Gajewska

Nikola Nowicka

 

 III

 I

 I

 I

 I

Wiosna ach to ty

 Małgorzata Gajewska

 Agnieszka Pogorzelec

Cała klasa

 

 III

It’s Saturday night

 Ewelina Biesiada

Daria Bączyk

Gabriela Bartoszek

Zuzanna Maciejewska

 III

Piosenka ekologiczna

 Alicja Łukacka

Marcelina Olejnik

 IV

Chcę do Bodzia

 Agnieszka Pogorzelec

Michał Durman

 IV

 Chcę być księciem

 Agnieszka Pogorzelec

Cała klasa

 IV

 Pokolenie

 Agnieszka Pogorzelec

Cała klasa

 IV

 Lepszy model

 Agnieszka Pogorzelec

Agnieszka Łańduch

Nikola Błaszczyk

Natalia Śniegula

 V

 

 Nie zadzieraj nosa

 Agnieszka Pogorzelec

Cała klasa

 V

Ściernisko

 Agnieszka Pogorzelec

Cała klasa

VI

Koko koko euro spoko

Alina Szymczak

Cała klasa

 I gim

 Przeżyj to sam

 Wiesław Domagała

Emilia Durman

 II gim

Już nie ma dzikich plaż

 Rafał Paczkowski

Emilia Durman

 IIgim

Whenever wherever

 Rafał Paczkowski

Marcelina Olejnik

Emilia Durman

Michał Durman

 

 

 

Daria Nowak

III gim

Niewiele mam

 Agnieszka Pogorzelec

Cała klasa gra na instrumentach

III gim

Sen o Warszawie

 Agnieszka Pogorzelec

Cała klasa zagra na instrumentach

III gim

The Lion sleeps tonight

 Agnieszka Pogorzelec

Zespół wokalno – instrumentalny

Daria Bączyk

Zuzanna Maciejewska

Gabriela Bartoszek

Marcelina Olejnik

Agnieszka Łańduch

Nikola Błaszczyk

Natalia Śniegula

Agnieszka Szewczyk

Pan K. Wójtowicz - akordeon

 

Głęboka studzienka

Hej bystra woda

Szła dzieweczka

Agnieszka Pogorzelec


 

02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16

 

 

 

 

5 czerwca 2011 r. z okazji Dnia Matki i Ojca, uczniowie klasy „0” i edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem wychowawców przygotowali program artystyczny dla swoich rodziców. Na koniec występów, dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie wykonanymi drobnymi upominkami. 

 

"Kopciuszek" w wykonaniu uczniów kl. I, przygotowanie - Małgorzata Gajewska 

 

 

 

 

 

 

 

"Jasełka" grudzień 2011 r. w wykonaniu uczniów kl. "0" i I,

przygotowanie - Agnieszka Szczęsna, Małgorzata Gajewska

 

 

 

 

 

 

 

 

14 października 2011r uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wręczali kwiaty i składali życzenia wszystkim nauczycielom.

Uczniowie klasy I szkoły podstawowej i gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie. W programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawcy uczniowie klasy I wystąpili w roli Smerfów rozpoczynających naukę.

 

 


Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma
?>